Marina Stensvad

Julia Allen

Ny kanslichef på SAPSA – Marina lämnar över till Julia

Efter tio fantastiska år som kanslichef lämnar jag, Marina Stensvad, över ansvaret för kansliet till Julia Allen från och med 1 februari. Under min tid som kanslichef har SAPSA vuxit både i medlemsantal och engagemang, och det har varit en otroligt givande resa att få vara en del av föreningens utveckling.

Jag är glad och tacksam att Julia tar över och ser fram emot att följa föreningens fortsatta framgångar. Julia har varit en viktig del av SAPSA sedan 2020, och har bland annat arbetat med att utveckla vårt medlemsregister och kommunikation. Sedan 2023 är hon heltid på kansliet, och ser fram emot att fortsätta utveckla föreningen tillsammans med styrelsen och våra medlemmar som kanslichef.

Vi ser fram emot nästa steg i SAPSAs utveckling!

Våra senaste inlägg

SAPSA
15 april 2025

Fokusgrupperna i SAPSA – drivna av engagemang och gemenskap

Hör vad våra fokusgruppsledare Ingo, Christer och Andreea har att säga om rollen, det viktiga nätverket och glädjen i att dela kunskap med andra SAP-användare
SAPSA
10 april 2025

F2F med SUGEN i Walldorf

SAPSAs kansli och styrelse har varit på F2F möte med SUGEN hos SAP i Walldorf
Partner
9 april 2025

S5 Consulting ny Premium Partner

SAPSA välkomnar S5 Consulting som ny premium partner